Podejrzany o przemoc domową z policyjnym dozorem

– Decyzją ciechanowskiej prokuratury 44-latek, który znęcał się nad swoją rodziną został objęty policyjnym dozorem. Mieszkaniec powiatu ciechanowskiego ma również zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych oraz nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia – informuje asp. Magda Zarembska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

    W miniony czwartek (19 października) policjanci z ciechanowskiej komendy zostali wezwani na interwencję związaną z przemocą domową.

    – Ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że w rodzinie dochodzi do przemocy fizycznej i psychicznej. 44-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, będąc w stanie nietrzeźwości, wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał słowami wulgarnymi, krytykował i poniżał żonę oraz syna. Mundurowi podjęli decyzję o natychmiastowym odizolowaniu sprawcy przemocy domowej. Agresor trafił do policyjnego aresztu – relacjonuje pani rzecznik. – Sprawca przemocy domowej usłyszał zarzut znęcania się nad rodziną. Prokurator, na wniosek policjantów, podjął decyzję o zastosowaniu wobec zatrzymanego dozoru policyjnego. Mężczyzna ma również zakaz kontaktowania się i zbliżania się do pokrzywdzonych oraz nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

    Policjanci apelują!

    Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną – jest przestępstwem. Bicie, popychanie, wyzywanie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych. Przemoc domowa z reguły nie jest incydentem jednorazowym, jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań przemoc się powtórzy. Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej lub jej świadkiem nie wahaj się powiadomić o tym Policji. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich najbliższych nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny.

    red