Podejrzany o serię napadów na stacje paliwowe w rękach policji

Jest podejrzany o napady na 11 stacji paliw na Mazowszu i w Kujawsko-Pomorskiem. Wpadł w ręce policjantów wczoraj w nocy w Gogolach Wielkich w powiecie ciechanowskim.

35-letni mieszkaniec powiatu płońskiego został zatrzymany na policyjnej blokadzie zarządzonej po napadzie na stację w Różanie w powiecie makowskim. – Wczoraj tuż po godz. 4. zamaskowany mężczyzna wszedł na stację paliw, gdzie przedmiotem przypominającym broń zastraszył pracownicę i skradł z kasy pieniądze, po czym oddalił się – informuje zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. – Chwilę po rozboju zarządzono blokady dróg w tym powiecie oraz ościennych. W związku z napadami na stacje benzynowe również tej nocy policjanci operacyjni prowadzili działania.

Dzięki temu tuż po zdarzeniu policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Ciechanowie w Gogolach Wielkich  zatrzymali 35-latka z pow. płońskiego, w którego samochodzie ujawnili m.in. broń gazową, kominiarkę, łomy oraz pieniądze, które były poukrywane w różnych miejscach w pojeździe.

– Mężczyzna ten jest podejrzewany o dokonanie napadu tej nocy, jak też typowany jest jako sprawca wcześniejszych 11 napadów na stacje benzynowe. Na miejscu zabezpieczone zostały ślady i trwają czynności procesowe pod nadzorem prokuratury – informuje zespół prasowy KWP. – W ciągu kilku ostatnich miesięcy doszło do 11 podobnych zdarzeń na terenie Mazowsza i woj. kujawsko-pomorskiego, dlatego policjanci z KWP zs. w Radomiu oraz komend powiatowych prowadzili cały czas czynności w sprawie tych przestępstw.