Podpalali żeby gasić… i zarobić

Pięciu młodych mieszkańców gminy Opinogóra przyznało się do podpalenia trzech stert słomy w tej gminie. Grozi im nawet do pięciu lat więzienia.

Osiem lat temu sąd skazał podobnych podpalaczy z gminy Glinojeck.Podpalenia stert w gminie Opinogóra miały miejsce między sierpniem, a listopadem ubiegłego roku. Straty oszacowano na ponad 100 tys. zł. W

trakcie śledztwa policjanci z posterunku w Opinogórze ustalili pięciu podejrzanych: trzech siedemnastolatków i dwóch osiemnastolatków.

Zatrzymani przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Jak się okazało – dwóch z nich brało udział w gaszeniu podpalonych stert za co dostawali po ok. 90 zł.

Sprawcy zgodzili się na dobrowolne poddanie się karze. Za to co zrobili grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. – Jednocześnie – jak podkreśla rzecznik ciechanowskiej policji nadkomisarz Leszek Goździewski. – poszkodowani rolnicy mogą wnieść przeciwko podpalaczom powództwo cywilne aby pokryć powstałe szkody.

To nie pierwszy taki przypadek w powiecie ciechanowskim. W 2004 r. sąd skazał za podpalenia dziewięciu strażaków z jednostki OSP w Ościsłowie.

msz