Poetycko z Ewą Buraczewską

W Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Zygmunta Krasińskiego odbyło się czwarte spotkanie z cyklu „Strofy regionalne”. Naszym gościem była Ewa Buraczewska, która zaprezentowała swoje wiersze z tomiku „Nie znacz dni ciszą”.

Pani Ewa jest ciechanowianką, ale mieszka w Niechodzinie. Z zawodu jest technikiem ekonomistą i od kilku lat wraz z mężem prowadzi sklep przy ulicy Warszawskiej. Poezja jest jej bliska „od zawsze”, wiersze pisała najpierw do „szuflady” a następnie zaczęła je udostępniać na Facebooku.

Brała udział w kilku konkursach poetyckich, m.in. O Złoty Klucz Ciechanowskiego Ratusza, gdzie otrzymała wyróżnienie. Jej teksty znalazły się w kilku antologiach wydawanych przez Wydawnictwo KryWaj. Jest moderatorem Klubu Poetów Niepokornych nadzorującym dwa projekty poetyckie: Warsztat z humoreską i W magii słów. Jest także jurorem internetowego konkursu poetyckiego „bursztynowa róża”. W roku 2019 wydała swój pierwszy tomik autorski pt. „Nie znacz dni ciszą”.

Spotkanie zgromadziło wiele osób i przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze. Poza ucztą poetycką zebrani mogli także wysłuchać kilku piosenek w wykonaniu Beaty Trojanowskiej i Ewy Jeziółkowskiej.

PBP Ciechanów