Pogrzeb Jana Goździewskiego.”Powiat Ciechanowski żegna dziś człowieka wyjątkowego”

Wczoraj (czwartek) w kościele parafialnym w Pałukach odprawiona została msza św. pogrzebowa, a po niej na miejscowym cmentarzu parafialnym pochowano ś.p. Jana Goździewskiego – strażaka, samorządowca, społecznika z Długołęki w gminie Opinogóra Górna.

Ś.p. Jan Goździewski miał 76 lat, był m.in. przewodniczącym Rady Gminy Opinogóra Górna, zastępcą wójta tejże gminy, wieloletnim prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Długołęce. https://www.ciechtivi.pl/nie-zyje-jan-gozdziewski/

W pogrzebie uczestniczyli m.in. wójt gminy Opinogóra Górna Piotr Czyżyk i starosta ciechanowaki Joanna Potocka-Rak. – Dziś jak nigdy wcześniej  w czasie izolacji, zamknięcia i wyłączenia, niezwykle ważna jest obecność, nasza obecność, jako podkreślenie naszego szacunku, podziękowania i pamięci – powiedziała pani starosta. – Dziś jesteśmy obecni i uczestniczymy w ostatniej drodze Śp. Jana, który przez dekady jako społecznik, strażak i samorządowiec, na trwałe zaznaczył swoją obecność w życiu społeczności lokalnej. Zawsze pomocny, niezwykle lubiany i szanowany, Uważał że w życiu trzeba robić nie to co łatwe, ale to co właściwe, cieszący się ogromnym autorytetem także wśród najmłodszych. Takiego go zapamiętamy.

– Pamiętam Jubileusz 25 lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Długołęce i sadzenie pamiątkowego dębu niedaleko remizy, której budowy był inicjatorem, ale zapamiętam przede wszystkim szacunek, jakim był obdarzany przez wszystkich, niezależnie od wieku. To pozostanie. Pamięć o człowieku, który żył i pracował z myślą o innych i dla innych – mówiła Joanna Potocka-Rak. – Powiat Ciechanowski żegna dziś człowieka wyjątkowego.

red

Fot. Mirosław Laskowski/Śp. Jan Goździewski w roku 2017 przy dębie posadzonym z okazji 25-lecia OSP Długołęka