Pogrzeb ś.p. Jacka Stachiewicza – prezesa Zarządu Okręgu Ciechanów Związku Piłsudczyków RP

W minioną sobotę w kościele pw. św. Jana Pawła II w Ciechanowie (parafia Matki Bożej Fatimskiej) odbyły się uroczystości pogrzebowe ś.p. Jacka Stachiewicza, byłego radnego powiatu ciechanowskiego, członka Zarządu Powiatu, społecznika, szefa ciechanowskich Piłsudczyków, generała brygady Związku.

– Ciężko jest znaleźć słowa w obliczu tragedii… ciężko jest zbierać myśli będąc świadomym straty. Czasem zwyczajnie zdaje się, że najlepszym dowodem szacunku jest skruszone milczenie. Zdarza się jednak myśl, że jest to jedynie sen z którego można się wybudzić, zwyczajny brzydki koszmar, wyraz obaw … i ta nadzieja by otworzyć oczy, i móc jeszcze raz oddać Mu honor, jeszcze raz z Nim porozmawiać, jeszcze raz posłuchać Jego rady… Będzie nam Pana brakować, jako dowódcę, jako przyjaciela, oraz jako mentora – czytamy na profilu FB Jednostki Strzeleckiej Związku Piłsudczyków RP TPJP.

W pogrzebie oprócz rodziny, przyjaciół i znajomych wzięły udział także m.in.: delegacje Zarządu Głównego Związku Piłsudczyków RP TPJP, Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chociszewie, a także starosta ciechanowski Joanna Potocka-Rak i wicestarosta Stanisław Kęsik.

Uroczystości w kościele relacjonowane były na bieżąco na profilu parafi: https://www.facebook.com/mbfciechanow/videos/3663598067041075/

Ś.p. Jacek Stachiewicz miał 76 lat. Chorował na covid-19, miał choroby współistniejące. Został pochowany na Cmentarzu Komunalnym w Ciechanowie.

Czytaj także: https://www.ciechtivi.pl/nie-zyje-jacek-stachiewicz-prezes-ciechanowskiego-zwiazku-pilsudczykow/

red

FB Jednostki Strzeleckiej Związku Piłsudczyków RP TPJP