Pojechała wbrew zakazowi – na wprost – prosto po zagrożenie więzieniem

Dostała mandat i punkty karne, ale dodatkowo – za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości może trafić nawet na dwa lata do więzienia.

– Wczoraj wieczorem funkcjonariusze ciechanowskiej komendy zatrzymali na ul. Mikołajczyka w Ciechanowie chevroleta, którego kierująca nie zastosowała się do znaku nakazującego jazdę na wprost. Podczas kontroli mundurowi wyczuli od kobiety woń alkoholu. Podejrzewając, że 43-latka mogła spożywać alkohol, policjanci zbadali jej stan trzeźwości.  Badanie wykazało u kobiety ponad 0,5 promila alkoholu – informuje mł. asp. Aneta Podgórska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. – Mundurowi zatrzymali kierującej prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie 43-letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego została ukarana mandatem i punktami karnymi. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości kobiecie grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że każda ilość wypitego alkoholu – nawet ta najmniejsza,  zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości a przede wszystkim obniża koncentrację. Apelują do kierowców o rozwagę, ponieważ jazda w stanie nietrzeźwości stanowi realne zagrożenie dla życia lub zdrowia samego kierującego, jak też innych uczestników ruchu.

red