Policjanci udaremnili próbę samobójstwa

W miniony piątek dyżurny ciechanowskiej Komendy Powiatowej Policji otrzymał zgłoszenie że 17 – latek jest na torach kolejowych i chce popełnić samobójstwo.

-Około godz. 9:30  Komenda Policji otrzymała zgłoszenie o  tym, że 17 – letni mężczyzna jest na torach i chce popełnić samobójstwo. Dyżurny jednostki niezwłocznie wysłał na miejsce funkcjonariuszy, gdzie po przeszukaniu terenu przy torach znaleziono 17 – latka, który oświadczył, że nie miał zamiaru wywołać takiego zamieszania i nie zrobiłby sobie krzywdy – informuje podkom. Ewa Brzezińska z KPP w Ciechanowie.

Dzięki pedagogowi szkolnemu oraz znajomym nastolatka, którzy natychmiast powiadomili służby ratunkowe o zdarzeniu i sprawnie przeprowadzonej interwencji, 17 latkowi nic się nie stało.

– W takich sytuacjach, w których policjanci ratują ludzkie życie, liczy się szybkie, profesjonalne działanie. Pamiętajmy o tym, aby nie pozostawać obojętnym w takiej sytuacjach. Pomimo tego, że w życiu społecznym problem samobójstw wciąż pozostaje tematem tabu, nie należy lekceważyć informacji od osób, które w jakikolwiek sposób deklarują chęć odebrania sobie życia – apeluje podkom. Ewa Brzezińska.

red.

Fot. pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne