Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Jeden z policjantów ciechanowskiego Wydziału Prewencji, w czasie jazdy po służbie do domu, zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Na ul. Świętochowskiego w Gołotczyźnie zauważył, że nissan jedzie całą szerokością jezdni.  

-Do zdarzenia doszło 10 marca rano na ulicy Świętochowskiego w Gołotczyźnie. Policjant z ciechanowskiej komendy, wracając po zakończonej służbie do domu, zauważył nissana, którego kierujący jechał całą szerokością jezdni, co wzbudziło podejrzenie, że kierowca może być nietrzeźwy. Pojazd zatrzymał się na środku drogi. Mundurowy zareagował błyskawicznie. Zatrzymał samochód, podszedł do kierującego nissanem i odebrał mu kluczyki – relacjonuje podkom. Ewa Brzezińska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. – Po chwili na miejscu byli już funkcjonariusze z Ruchy Drogowego, którzy pomogli swojemu koledze i sprawdzili stan trzeźwości 52-letniego kierowcy. Badanie na zawartość alkoholu kierującego wykazało, że mężczyzna miał ponad dwa i pół alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz zatrzymany nietrzeźwy kierowca odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Dzięki reakcji policjanta udało się uniknąć tragedii, którą mógł spowodować kierujący nissanem. Policjanci z Ciechanowa wielokrotnie reagowali na różnego rodzaju zagrożenia będąc poza służbą.