Policyjne podsumowanie: Sylwester i Nowy Rok – raczej spokojnie

-Sylwester i pierwszy dzień Nowego Roku upłynęły spokojnie. Biorąc pod uwagę specyfikę sylwestrowej nocy, nie odnotowaliśmy poważniejszych zdarzeń. Nie odnotowano również zgłoszeń dotyczących urazów związanych z odpalaniem fajerwerków – informuje dziś rzeczniczka ciechanowskiej Policji kom. Jolanta Bym.

W noc sylwestrową Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie odnotowała około 30 zgłoszeń, które głównie dotyczyły zakłócenia spokoju i porządku oraz awantur z nietrzeźwymi osobami. Policjanci otrzymali również dwa zgłoszenia dotyczące nieletnich pod wpływem alkoholu.

W pierwszy dzień Nowego Roku policjanci zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę. A przez dwa dni funkcjonariusze z ciechanowskiej drogówki zatrzymali pięciu kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

-Blisko dwa promile alkoholu w organizmie miał kierowca opla, który został zatrzymany w miejscowości Zalesie w Nowy Rok o godz. 19:30 – relacjonuje kom. Jolanta Bym. – Za przekroczenie prędkości, jeden kierowca został zatrzymany w Sylwestra, w miejscowości Ojrzeń. Kierowcom spieszyło się głównie w Nowym Roku. O ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym kierowcy przekroczyli prędkość w Ciechanowie na ul. Nowozagumiennej, w miejscowości Pomorze, w Woli Wierzbowskiej oraz w m. Gogole Wielkie.

Nietrzeźwemu kierowcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka nawiązka oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres minimum 3 lata, piraci drogowi za przekroczenie dozwolonej prędkości zostali ukarani mandatami i punktami karnymi oraz stracili prawa jady na okres 3 miesięcy.