Policyjny dozór dla sprawców przemocy domowej

– Dwóch mieszkańców powiatu ciechanowskiego odpowie za stosowanie przemocy wobec swoich bliskich – informuje oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Ciechanowie asp. Magda Zarembska.

– W miniony weekend ciechanowscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców przemocy domowej. Jednym z nich był 37-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną. Ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury z żoną, wyzywał ją słowami wulgarnymi, ciągnął za włosy, wyganiał z mieszkania, groził pozbawieniem życia, niszczył wyposażenie mieszkania – relacjonuje pani rzecznik. – Drugi agresor, 27-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, został zatrzymany w związku z awanturą domową, którą wszczął ze swoją matką. Policjanci ustalili, że 27-latek od kilku lat znęca się nie tylko nad zgłaszającą, ale również nad swoją siostrą. Pijany mężczyzna wszczynał awantury z kobietami, podczas których wyzywał je, groził, poniżał i popychał, demolował mieszkanie.

Policjanci zdecydowali o natychmiastowym odizolowaniu sprawców przemocy domowej i zatrzymali pijanych awanturników w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu 37 i 27-latek usłyszeli zarzuty znęcania się nad rodziną. Na podstawie zebranego materiału prokurator postanowił zastosować wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania. Za znęcanie się nad osobą najbliższą zgodnie z art. 207 Kodeksu karnego mężczyznom grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Jeśli doznajesz przemocy w rodzinie-skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji, dzielnicowym lub powiadom odpowiednie służby! Jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie-nie pozostawaj obojętny, reaguj! – przypomina asp. Magda Zarembska.

red

Fot. KPP w Ciechanowie