Polowali na piratów na drodze, wypatrzyli pożar na polu

– Policjanci z ciechanowskiej grupy Speed nie tylko ścigają piratów drogowych, ale i szybko reagują na inne zdarzenia. Patrolujący okolice miejscowości Baraki Chotumskie (gm. Ciechanów) policjanci zauważyli na pobliskim polu dym i szybko pospieszyli z pomocą – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie kom. Jolanta Bym.

Zdarzenie miało miejsce 3 sierpnia ok. 17. Jadący drogą policjanci zauważyli, że pali się kombajn, który chwilę wcześniej, obsługiwany przez właściciela pola, kosił zboże. Ogień szybko się rozprzestrzeniał, paliła się słoma oraz zboże na pniu. – W pobliżu były zabudowania, dlatego policjanci musieli szybko działać. Funkcjonariusze od razu zawiadomili straż pożarną oraz sprawdzili, czy mieszkańcy pobliskich posesji są bezpieczni. Pożar ugasili wezwani na miejsce strażacy – relacjonuje kom. Bym. 

A akcji gaśniczej, która trwała ok. godziny wzięło udział pięć strażackich zastępów z JRG Ciechanów oraz z OSP: Rydzewo, Ościsłowo, Modła i Lekowo.

Wielkość strat i przyczyna pożaru nie są jeszcze znane. To kolejny “żniwny” pożar w ostatnich dniach w powiecie ciechanowskim. Strażacy i policjanci apelują do rolników o ostrożność przy pracach polowych.

red

Fot. FB OSP KSRG Rydzewo