Ponad 35 mln zł na przebudowę ważnej drogi

Droga Ciechanów-Przasnysz znalazła się wśród 16 największych inwestycji planowanych w tym roku na drogach wojewódzkich przez Urząd Marszałkowski. Jej przebudowa pochłonie 35 mln 280 tys. zł.

Prace na drodze mają zakończyć się do 31 października tego roku. W ich trakcie m.in. zostanie wzmocniona konstrukcja jezdni, przebudowane i zbudowane na nowo zatoki autobusowe, chodniki, skrzyżowania z bocznymi drogami.

W tym roku mazowiecki samorząd wyda na modernizację dróg wojewódzkich 360 mln zł, z czego 141 mln zł będzie pochodzić z funduszy Unii Europejskiej. Wyremontowanych zostanie 125 z 2800 km dróg, którymi zarządza.

Jak podkreśla marszałek Adam Struzik – na drogowe inwestycje wygospodarowano w tym roku dwa razy więcej pieniędzy niż w ub. Roku. Stało się tak dzięki zmniejszonemu „janosikowemu”, czyli podatku, który Mazowsze odprowadza do budżetu państwa na wsparcie biedniejszych województw.

msz

Na zdjęciu: Ciesząc się z budowy drogi do Przasnysza nie można zapominać o ciągle odkładanej budowie obwodnicy Ciechanowa, ale w tym przypadku narzekania powinniśmy kierować pod adresem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Np. o wiele mniejszy od Ciechanowa Raciąż taką obwodnicę już ma.

fot. Marek Szyperski