Ponad ćwierć miliona zł z Cedrobu dla szpitali w Ciechanowie i Mławie

350 tys. zł dla szpitali w Ciechanowie i Mławie na zakup sprzętu do walki z koronawirusem przekazała spółka Cedrob – krajowy i europejski potentat w branży drobiarskiej.

Specjalistycznemu Szpitalowi Wojewódzkiemu w Ciechanowie Cedrob przekazał 200 tys. zł. Wsparcie zostanie przeznaczone na zakup: dwóch specjalistycznych respiratorów transportowych dla Oddziału Obserwacyjno – Zakaźnego i Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz  wirówki dla Zakładu Bakteriologii ( w celu doposażenia przygotowywanej linii do wykonywania w szpitalu samodzielnie testów na koronawirusa).

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mławie otrzymał natomiast 150 tys zł na zakup analizatora do badań laboratoryjnych w celu utworzenia zorganizowanego, profesjonalnego punktu opieki nad pacjentami zakażonymi COVID- 19.

– To bardzo potrzebne środki: zakupione zostaną dwa respiratory i wirówka do wykonywania badań w kierunku Sars-Cov-2. Nie jest to pierwsze wsparcie ciechanowskiego szpitala przez Cedrob. Firma już wcześniej przekazała łóżka i samochód dla hospicjum – powiedział nam dyrektor placówki Andrzej Kamasa.

-To, niezbędnie potrzebne środki, bo po hospicjum tworzymy miejsce gdzie pacjentom z Sars-Cov-2 będziemy udzielać pomocy. Dzięki aparatowi do znieczuleń, będziemy mogli przeprowadzać drobne zabiegi. W takim momencie musimy być solidarni, tak jak robi to firma Cedrob – skomentował nam dyrektor szpitala w Mławie Waldemar Rybak.

Cedrob przekazał także odzież ochronną Instytutowi Matki i Dziecka.

Fot.: W ub.r. Cedrob przekazał łóżka ciechanowskiemu szpitalowi