Posterunek policji wróci do Gołotczyzny. Podpisano umowę na budowę

    Umowę na budowę posterunku podpisali w Urzędzie Gminy Sońsk zastępca komendanta wojewódzkiego policji insp. Dariusz Król i przedstawiciele wykonawcy. Obecni byli: wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik oraz wójt gminy Sońsk Jarosław Muchowski.

    – Nowa siedziba Posterunku Policji wybudowana będzie na działce w Gołotczyźnie w gminie Sońsk. Obecnie znajduje się tam murowany budynek po zlikwidowanym posterunku. W 2014 roku nieruchomość została przekazana Starostwu Powiatowemu w Ciechanowie i do chwili obecnej nie była użytkowana. W 2022 roku Komenda Wojewódzka zs. w Radomiu ponownie przejęła nieruchomość na podstawie decyzji starosty ciechanowskiego – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie mł. asp. Magda Zarembska. – Budynek Posterunku Policji wybudowany zostanie z modułów 3D, całkowicie wykonanych w fabryce i łączonych ze sobą na terenie budowy. Planowana do zastosowania technologia da w przyszłości możliwość rozbudowy obiektów, a ponadto znacznie skróci termin realizacji inwestycji przy jednoczesnym uniezależnieniu wykonania od warunków pogodowych. Budynek posiadać będzie jedną kondygnację nadziemną. Zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne oraz instalacja solarowa. Łączna powierzchnia użytkowa budynku około 162 m 2. Obiekt będzie spełniał wszystkie obecnie obowiązujące standardy. Pojawią się również udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

    Posterunek ma być gotowy w grudniu tego roku. Koszt inwestycji to ponad 4,5 miliona złotych, które przekazało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Obecnie posterunek mieści się w strażnicy OSP w Sońsku. Funkcjonariusze obsługują teren dwóch gmin: Sońsk i Gołymin-Ośrodek, zamieszkałych przez ok. 12 tys. osób.

    Red

    Fot. UG Sońsk