Poszukiwania zaginionego mieszkańca Gołotczyzny

Trwają poszukiwania 24-letniego Łukasza Brzozowskiego z Gołotczyzny, który wyszedł z domu 9 grudnia ubiegłego roku.

Prowadzone były m.in. z użyciem sonaru na Sonie, a także nad jej brzegami w rejonie wsi Zasonie w gminie Nowe Miasto.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=Ouq83_w4k9Y[/embedyt]

INFORMACJA Z KPP CIECHANÓW: 10 grudnia 2017 r. ciechanowscy policjanci rozpoczęli poszukiwania za zaginionym 24-letnim Łukaszem Brzozowskim, który ostatni raz był widziany przez rodzinę 9 grudnia 2017 roku ok godz. 9:00, wtedy wyszedł z domu i do chwili obecnej nie wrócił. Zaginięcie zgłosił brat p. Łukasza Brzozowskiego w dniu 10 grudnia 2017 r. 

Policjanci ustalili rysopis zaginionego: 198 cm wzrostu, 80 kg wagi, szczupłej budowy ciała, włosy krótkie proste, w chwili zaginięcia ubrany był w kurtkę w połowie koloru czarnego a w połowie siwego bez kaptura, buty sportowe z napisem „N”, spodnie dresowe szare lub granatowe oraz czapkę wełnianą. Łukasz Brzozowski wychodząc z domu zabrał ze sobą tylko telefon komórkowy. 

Tego samego dnia wszystkie patrole policji, które pełniły służbę na terenie powiatu ciechanowskiego otrzymały informację o danych i rysopisie zaginionego. Policjanci sprawdzili ciechanowski szpital oraz placówki przeznaczone dla osób bezdomnych. O zaginięciu Łukasza Brzozowskiego poinformowano również inne jednostki policji. 

Ostatnie miejsce, w którym został „namierzony” jego telefon były to okolice Nowego Miasta. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego, którzy zajmują się poszukiwaniami osób zaginionych okazywali zdjęcie zaginionego w placówkach handlowych oraz mieszkańcom Nowego Miasta i  okolicznych miejscowości. Żadna z tych osób nie widziała Łukasza Brzozowskiego. 

Po opublikowaniu informacji o zaginięciu Łukasza Brzozowskiego w mediach społecznościowych uzyskaliśmy informacje, że Łukasz Brzozowski był widziany od 24 grudnia w różnych miejscowościach, w tym w Otwocku, Warszawie, czy Radomiu. Informacje te zostały sprawdzone, jednak się nie potwierdziły.   

Policjanci cały czas prowadzili czynności związane z poszukiwaniem zaginionego, m.in.  od chwili rozpoczęcia poszukiwań próbowali zlokalizować jego telefon, który aktywowany został dopiero 27 grudnia 2017 roku. W czwartek, 4 stycznia 2018 r. dotarli do mężczyzny, który znalazł telefon i go uruchomił. Telefon znalazł syn policjanta, podczas wspólnego łowienia ryb. 

Komendant Powiatowy Policji w Ciechanowie natychmiast polecił wszcząć czynności wyjaśniające w tej sprawie. 

Mężczyzna wskazał, że telefon leżał w rejonie rzeki Sona w pobliżu miejscowości Zasonie gm. Nowe Miasto. Z uwagi na nowe okoliczności rozpoczęto poszukiwania na rzece oraz w rejonie rzeki Sona, a także na zalewie w Nowym Mieście oraz w jego rejonie. W działaniach poszukiwawczych, które rozpoczęły się w piątek 5 stycznia 2018 r. brali udział funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie, funkcjonariusze z SPPP w Płocku, funkcjonariusze Straży Pożarnej w Warszawie, w Płońsku oraz OSP w Nowym Mieście. Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z płetwonurkami przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu m.in. łodzi z sonarem, sprawdzała dno rzeki Sona oraz Zalew w Nowym Mieście. Działania poszukiwawcze cały czas są kontynuowane. We wskaznym rejonie po raz kolejny policjanci rozpytywali mieszkańców na temat zaginionego Łukasza Brzozowskiego, jednak nikt go tam nie widział. 

kom. Jolanta Bym, rzecznik prasowy KPP Ciechanów