Poszukiwany, ścigany, bez prawa jazdy, za to z narkotykami

Ciechanowscy policjanci zatrzymali mieszkańca Jachranki, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem oraz posiadał narkotyki. Za wszystkie te przestępstwa, 21-letni kierowca wkrótce odpowie przez sądem. Mężczyzna był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu – informuje ciechanowska Policja.

-W poniedziałek wieczorem funkcjonariusze ciechanowskiej drogówki zauważyli na skrzyżowaniu ul. 17 Stycznia z ul. Tatarską fiata, który nie posiadał zewnętrznego oświetlenia. Policjanci próbowali zatrzymać go do kontroli. Ten pomimo, że widział sygnały policjantów, zawrócił na skrzyżowaniu, przyśpieszył i zaczął uciekać. Kierowca fiata gwałtowanie skręcił na teren posesji, wybiegł z pojazdu i dalej uciekał pieszo. Policjanci szybko zatrzymali uciekającego mężczyznę. W trakcie czynności kierowca zachowywał się agresywnie był nadpobudliwy i nerwowy. W związku z jego zachowaniem został doprowadzony do jednostki Policji. W trakcie dalszych czynności okazało się, że 21-letni mieszkaniec Jachranki nie posiadał uprawnień do kierowania, jest poszukiwany, a dodatkowo podczas przeszukania mężczyzny policjanci znaleźli przy nim torebkę foliową z amfetaminą – relacjonuje podkom. Ewa Brzezińska z KPP Ciechanów.

Od mężczyzny pobrano krew do badań na obecność substancji odurzających. W zależności od ich wyników, oprócz odpowiedzialności za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i posiadanie narkotyków, może on usłyszeć również zarzut kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków. 21-latek spędził noc w policyjnym areszcie.

-Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, za niezatrzymanie się do kontroli drogowej kara do 5 lat pozbawienia wolności – przypomina podkom. Ewa Brzezińska.