Potężne drzewo stwarzało zagrożenie dla ludzi

Prawie dwie godziny trwała strażacka akcja na ul. Pułtuskiej w Ciechanowie. Ścięto tam 18-metrową wierzbę, która stwarzała zagrożenie.

W akcji, która miała miejsce dzisiaj (wtorek, 22 lipca) po południu wziął udział zastęp gaśniczy, podnośnik, obecny był również zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. – Wierzba miała liczne pęknięcia pnia oraz konarów w koronie. Podjęto decyzję o całkowitym ścięciu drzewa. Akcja trwała godzinę i 50 minut – poinformował nas bryg. Radosław Osiecki, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie. – Drzewo znajdowało się pomiędzy blokami i zagrażało przechodniom i budynkom.

red

Fot. Czytelniczka