Potrącił rowerzystkę. 57-letnia kobieta trafiła do szpitala

Do groźnego wypadku z udziałem rowerzystki doszło wczoraj (czwartek, 26 stycznia) na ul. Śmiecińskiej w Ciechanowie.

– Do zdarzenia doszło około godz. 15. na drodze, gdzie nie ma ścieżki rowerowej. W takiej sytuacji rowerzysta musi korzystać z jezdni. Według ustaleń policjantów 26-letni mieszkaniec powiatu mławskiego jadąc osobowym seatem na prostym odcinku drogi, uderzył w jadącą w tym samym kierunku rowerzystkę. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. 26-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Zarówno kierowca samochodu jak i rowerzystka byli trzeźwi – informuje mł. asp. Magda Zarembska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Materiał KPP w Ciechanowie

Policja przypomina by pamiętać, że rowerzyści to tzw. niechroniona grupa uczestników ruchu drogowego. W odróżnieniu od kierowców samochodów, kierującego rowerem nie chroni karoseria pojazdu, czy systemy bezpieczeństwa takie jak: poduszki powietrzne, pasy. Chociaż kask nie jest obowiązkowy, to w takich sytuacjach uchroni przed poważnym obrażeniami.

– Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Zachowajmy szczególną ostrożność na drodze, bacznie obserwujmy otoczenie. Zadbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo. Nawet jeden błąd na drodze może odebrać komuś życie – wzywa mł. asp. Magda Zarembska.

red

Fot. KPP Ciechanów