Powiat ciechanowski. Policja na weselu

Do 25 kwietnia w związku z pandemią koronawirusa obowiązuje m.in. zakaz organizacji tego typu wydarzeń. Tymczasem w minioną sobotę, 10 kwietnia, policja weszła do sali we Władysławowie, gdzie według doniesienia miało odbywać się wesele.

Jak dowiedzieliśmy się w ciechanowskiej Komendzie Powiatowej Policji  – na miejscu funkcjonariusze i wylegitymowali organizatora imprezy i właściciela sali. – Policjanci sporządzili dokumentację z tej interwencji i wszczęli postępowanie przygotowawcze – usłyszeliśmy w ciechanowskiej Komendzie.

Postępowanie prowadzone jest z art. 165 Kodeksu Karnego. – „Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8” – czytamy w tym artykule.

A my przypominamy, że wg obecnych przepisów imprezy i spotkania mogą być organizowane w domach. Może w nich uczestniczyć maksymalnie 5 osób- do tego limitu nie wliczamy osoby zapraszającej na imprezę oraz osób, które wspólnie mieszkają lub gospodarują z tą osobą.

red

Fot. pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne