Powiat ciechanowski. Zakażeni w Warszawie

Powiat ciechanowski. Jest trzecia osoba zakażona koronawirusem. Jak powiedziała nam rzeczniczka ciechanowskiego Sanepidu Dorota Umińska – to młody mężczyzna, pracownik służb mundurowych w Warszawie.

Mężczyzna miał objawy typowe dla przeziębienia. Źle się czuł, a w jego miejscu pracy było ognisko choroby. Wykonane badanie wykazało, że jest zakażony wirusem Sars-Cov-2. Jest obecnie w izolacji domowej, jego rodzina też będzie miała wykonane testy.

W izolacji domowej przebywa również młoda kobieta, u której wczoraj wykryto koronawirusa. Kobieta pracuje w Warszawie, jest pracownikiem medycznym. Miała podobne objawy jak zakażony mężczyzna i podobnie jak on pracowała w miejscu, w którym stwierdzono przypadki zakażenia koronawirusa. Także jej rodzina zostanie poddana badaniom.

– Stan zdrowia obojga jest dobry – powiedziała nam Dorota Umińska.

Przypomnijmy, że pierwsza osoba z powiatu ciechanowskiego, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem – 17-latka z Ciechanowa – pokonała chorobę i jest już zdrowa.

A oto dzisiejszy (środa, 15 kwietnia) komunikat Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ciechanowie dotyczący sytuacji w powiecie ciechanowskim.

Łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 151/ (24). Łączna liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 86/(12). Łączna liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 1/(1). Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 3/ (1). Liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 1/ (0). Liczba zgonów powiązanych z COVID-19: 0