Powiatowa czyta Dzieciom

Jak co roku Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie angażuje się w ogólnopolską akcję promującą ideę głośnego czytania pn. “Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Przez cały rok bibliotekarze czytają najmłodszym w przedszkolach i żłobkach, a na przełomie maja i czerwca włączają się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który od 19 lat uznawany jest za najważniejsze działanie tej akcji.

W tym roku, w związku z pandemią, OTCD tak jak większość działań bibliotecznych przenosi się do sieci i obserwowac będzie go można na fanpage’u FB biblioteki powiatowej https://www.facebook.com/pbpciechanow/

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, którego bieżąca edycja przebiega pod hasłem: “Cała Polska czyta o zwierzętach”, znane i lubiane wiersze dla dzieci interpretować będzie jedenastu zaproszonych gości – czytelników, sympatyków i przyjaciół, wśród których pojawią się osoby związane z oświatą, kulturą, działalnością społeczną i samorządem. Wydarzenie rozpocznie się w poniedziałek 1 czerwca, a jego zakończenie planowane jest na sobotę 6 czerwca.

PBP Ciechanów