Pożar w Szkole Społecznej

W czwartek (8 listopada) przed 17. wybuchł pożar w budynku Społecznego Towarzystwa Oświatowego przy ul. Wyspiańskiego, gdzie mieszczą się Społeczna Szkoła Podstawowa i Społeczne Gimnazjum.W budynku nie było nikogo. Lekcje w Szkole Podstawowej odwołane są do poniedziałku.

Szybka reakcja jednego z sąsiadów, który zadzwonił na policję i błyskawiczna reakcja strażaków (na miejscu zjawiły się aż trzy wozy gaśnicze i zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej Krzysztof Kowalski) pozwoliły na szybkie ugaszenie pożaru. Oficjalnie przyczyna nie jest jeszcze znana, ale wszystko wskazuje na zaprószenie ognia podczas prac na budowie nowego skrzydła szkoły.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=d3lkYBwB4Uw’]

Oficjalny komunikat w:

Odwołane zajęcia w piątek 9 listopada
Dziś w szkole w godzinach popołudniowych miał miejsce niewielki pożar dachu. Sprawna akcja straży pożarnej pozwoliła opanować sytuację zanim ogień się rozprzestrzenił.
Z uwagi na konieczność sprawdzenia stanu technicznego budynku szkoły w piątek 9 listopada zajęcia lekcyjne w szkole podstawowej są odwołane. Decyzja ta podyktowana jest względami bezpieczeństwa uczniów.
Jednocześnie informuję, że na skutek pożaru nie ucierpiał budynek szkoły. Po akcji pożarniczej zalana została w niewielkim stopniu świetlica, z której w stanie nienaruszonym wyniesiono meble, pianino i sprzęt elektroniczny.
W piątek 9 listopada stan techniczny budynku będzie sprawdzany przez ekipy budowlane i odpowiednie służby.
Zajęcia dla uczniów klas I – III gimnazjum odbywają się zgodnie z planem w budynku przy ulicy Kraszewskiego.

Katarzyna Stawicka, dyrektor