Pożar w Zygmuntowie

Przez prawie półtorej godziny sześć zastępów strażaków gasiło wczoraj pożar (czwartek, 10 grudnia) budynku gospodarczego w Zygmuntowie, gm. Opinogóra Górna.

Ogień wybuchł na poddaszu budynku, którego część była wykorzystywana jako warsztat samochodowy. – W warsztacie, na podnośniku kolumnowym znajdował się samochód osobowy. Na skutek zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Dopływ prąd elektrycznego został odłączony przez właściciela – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej mł. kpt. Damian Kołpaczyński. – Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierujący działaniami ratowniczymi detektorem napięcia sprawdził odłączenie prądu elektrycznego. Następnie polecił wprowadzenie prądu gaśniczego na poddasze z drabiny przystawnej przez drzwi wewnętrzne. Drugi prąd wody został podany do wnętrza przez okno. Na poddaszu panowało silne zadymienie i wysoka temperatura. Strażacy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. W tym samym czasie ratownicy weszli na dach po drabinie nasadkowej i wykonali otwór w dachu w celu obniżenia temperatury wewnątrz oraz oddymienia poddasza.

Po ugaszeniu pożaru kierujący działaniami ratowniczymi polecił rozebranie części stropu oraz elementów konstrukcji dachu w obrębie występowania pożaru. – W ostatniej fazie działań poddasze zostało sprawdzone kamerą termowizyjną w poszukiwaniu pojedynczych zarzewi ognia w celu wykluczenia ponownego rozpalenia. Zagrożenia nie stwierdzono – informuje mł. kpt. Damian Kołpaczyński.

Trwa ustalanie przyczyn pożaru.

Red

Fot. Mł. kpt. Artur Michałek/KP PSP Ciechanów