Pozarządowi apelują do starosty

– Nie dopuszczamy myśli, że Pan Starosta, mieszkaniec Ciechanowa od lat młodzieńczych nie weźmie pod uwagę wolę ciechanowian, którzy zdecydowali się walczyć o przyszłość Polonii, lecz wybierze Skarb Państwa nie myśląc o społeczeństwie ciechanowskim – napisali do starosty Sławomira Morawskiego przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Czy list pomoże miastu w sporze ze starostwem o gmach dawnego hotelu Polonia? Mówi rzeczniczka prezydenta Ciechanowa Ewa Blankiewicz.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=m-yyxyMRPBU’]

Pod listem podpisali się przedstawiciele m.in.: ciechanowskiej Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo Technicznych NOT, TKKF “Promyk”, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, MKS “Jurand”,Towarzystwa Wiedzy Powszechnej, Polskiego Stowarzyszenia Brydżystów

 

List ma związek ze sporem jaki starosta i prezydent Ciechanowa toczą o budynek dawnego hotelu Polonia przy ul. Warszawskiej. Miasto chciałoby urządzić w nim placówkę kulturalną, powiat – wystawić na przetarg.

Niedawno wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski oznajmił, że na sprzedaż się nie zgodzi, ale będzie chciał rozmawiać ze stronami sporu, aby możliwe było osiągnięcie porozumienia.

 msz