Prawdziwy postrach drogowych piratów

Namierza jednocześnie 32 łamiących przepisy ruchu drogowego kierowców, na ośmiu pasach ruchu. Ten prawdziwy postrach drogowych piratów ma zostać zamontowany także w Ojrzeniu na drodze krajowej nr 50.

Jak podał dziennik.pl – fotoradar MESTA Fusion RN  – produkcji francuskiej firmy Idemia: „fotoradar potrafi jednocześnie namierzyć 32 samochody na 8 pasach ruchu i rozpoznawać tablice rejestracyjne dzięki systemowi ANPR. Odpowiednie ograniczenie prędkości jest automatycznie przypisywane dla różnych pasów i do każdego samochodu, na podstawie jego klasy. Ale MESTA Fusion RN nie tylko wychwytuje przekroczenia dozwolonych limitów. Umie też wyłapać jazdę: na zderzaku, z prędkością utrudniającą ruch (blokowanie), po buspasie, na zakazie, pod prąd, po chodniku czy pasem awaryjnym (np. kiedy inne auta stoją w korku), przekraczanie linii czy wyprzedzanie z niewłaściwej strony. Sprzęt można skonfigurować do rejestracji naruszenia zakazu ruchu ciężarówek. Francuski przyrząd może jednocześnie rejestrować wykroczenia w trybie zbliżania się i oddalania – ta funkcja jest istotna m.in. ze względu na motocyklistów”.

Sto takich fotoradarów chce zamontować Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Trwają testy. Poza Ojrzeniem – najbliżej powiatu ciechanowskiego takie super fotoradary mają stanąć w Przasnyszu na ul. Makowskiej (droga krajowa nr 57), Chorzelach na ul. Grunwaldzkiej (także DK 57) i w Myszyńcu (droga krajowa nr 53).

Więcej tutaj: https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/8383573,fotoradar-mesta-fusion-rn-mandat-gitd.html

Red

Fot. materiał firmy Idemia