Prawie sto lat czekali na nowy wóz bojowy

Kosztował prawie milion zł. Gdy w czwartek (5 stycznia) przyjechał do Pawłowa witały go świetlne race, fajerwerki i miejscowi druhowie, bo to pierwszy nowy samochód pożarniczy, który w ciągu 97 lat istnienia otrzymała tutejsza Ochotnicza Straż Pożarna.

Nowy wóz, który przyjechał do Pawłowa w asyście wozów z innych jednostek OSP w gminie Regimin, witali także liczni mieszkańcy i władze gminy z wójtem Mariolą Kołakowską i przewodniczącym Rady Gminy Józefem Mysiakowskim. Obecny był także radny powiatu ciechanowskiego Grzegorz Liszewski.

Nowy pojazd umożliwi strażakom z OSP Pawłowo starania o włączenie jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Pawłowscy druhowie w czynie społecznym zbudowali dla niego garaż.

Wójt Mariola Kołakowska w nowym wozie

Nowy wóz kosztował ok. miliona złotych.  Prawie pół miliona zł przekazało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, 350 tys. zł pochodziło z budżetu gminy Regimin, a 100 tysięcy zł z budżetu województwa mazowieckiego. W trakcie powitania auta podkreślano także znaczącą rolę jaką w jego uzyskaniu odegrali parlamentarzyści: Maciej Wąsik, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz pochodzący z gminy Regimin: poseł Rafał Romanowski, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi i poseł Anna Cicholska.

Red

Fot. Monika Szyperska