Prawie sto nowych miejsc parkingowych przy dworcu kolejowym w Ciechanowie

– Miasto zrealizuje kolejną inwestycję w obszarze dworca kolejowego przy ul. Sienkiewicza. Tym razem wzdłuż linii kolejowej utworzonych będzie blisko 100 miejsc parkingowych. Aktualnie niezagospodarowany teren o powierzchni prawie 3 tys. m2 będzie utwardzony i wyłożony kostką. Poza miejscami do parkowania będzie tam też droga manewrowa. Na części terenu posadzona zostanie zieleń. 20 października w godzinach wieczornych parking został zamknięty na czas realizacji robót – informuje rzeczniczka Urzędu Miasta Ciechanów Paulina Rybczyńska.

Miasto wygrało czteroletnie boje z PKP o przejęcie terenu pod parking. – Zadanie ma dopełnić zagospodarowanie przestrzeni wokół dworca kolejowego przy ul. Sienkiewicza. Z uwagi na duże zapotrzebowanie na miejsca parkingowe, miasto zawarło z PKP stosowne umowy celem przejęcia terenu na własność oraz budowy parkingu wzdłuż linii kolejowej. Sama spółka kolejowa nie była zainteresowana, aby na swoim terenie zapewnić miejsca dla podróżujących – informuje rzeczniczka ciechanowskiego Ratusza.

Z nowych miejsc parkingowych będą mogli korzystać zarówno pasażerowie kolei, kupcy, jak i robiący zakupy w Hali Targowej „Bloki”.

Zanim jednak nowe miejsca parkingowe powstaną – prawie na pewno pojawią się kłopoty z parkowaniem w rejonie dworca i sąsiedniej Hali Targowej “Bloki”. – Osoby podróżujące koleją, które pozostawiają auta przy dworcu na tym obszarze są proszone o nieparkowanie ich w wyznaczonych miejscach – apeluje Paulina Rybczyńska.

red

Fot. UM Ciechanów