Premier Mateusz Morawiecki w Ciechanowie: Przyjadę tu na dłużej…

Przyjadę w ciągu miesiąca po wyborach, na pewno, do Ciechanowa. Na spokojnie, na dłużej, aby z państwem – mam nadzieję – cieszyć się naszym zwycięstwem 13 października – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas piątkowego (27 września) spotkania z wyborcami w Ciechanowie.

Spotkanie w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej było krótkie. Premier powiedział, że stan jego ojca – Kornela Morawieckiego, posła, przed 1989 r. legendarnego przywódcy Solidarności Walczącej, jest bardzo poważny, dlatego musi szybko wracać do Warszawy. –
-Nie chciałem rezygnować z tego spotkania, ale jest ono dla mnie niełatwe, bo od wczoraj stan zdrowia mojego taty się bardzo pogorszył i jest we mnie pewien smutek  – mówił szef rządu, prosząc zebranych by nie skandowali jego imienia.

Premier w Ciechanowie przypomniał sylwetkę Romana Konwerskiego – mieszkańca podciechanowskich Kątów – aresztowanego przez niemieckich okupantów w 1942 r. za odmowę powieszenia czwórki żołnierzy Armii Krajowej na dziedzińcu ciechanowskiego zamku i zamordowanego później w obozie koncentracyjnym.

Na spotkanie w Ciechanowie zaprosiła premiera posłanka PiS Anna Cicholska. Wzięli w nim udział m.in.: kandydaci PiS do Sejmu: wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Rafał Romanowski oraz starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski.

Fot. Marek Szyperski/ Galeria zdjęć na profilu FB ciechtivi.pl