Prezydent Andrzej Duda w Ciechanowie: żywności nie zabraknie, proszę o zachowanie spokoju

-Jesteśmy w Banku Żywności w Ciechanowie, który uczestniczy w opracowanym dosłownie wczoraj programie pomocy osobom będącym w trudnej sytuacji życiowej z uwagi na to, że są objęte kwarantanną i w związku z tym nie mogą same zrobić sobie zakupów, nie mogą sobie same z tą sytuacją poradzić, mają problem z uzyskaniem żywności – powiedział m.in. prezydent Andrzej Duda podczas dzisiejszej niezapowiedzianej wizyty w Ciechanowie.

– Pojawiają się najróżniejsze plotki. M.in. dzisiaj słyszałem, że ma być wprowadzony stan wyjątkowy. Nie ma w tej chwili takiego wniosku ze strony Rady Ministrów, w tym momencie nie jest to w ogóle na etapie rozważania. Oczywiście, sytuacja się zmienia i ona być może za kilka dni będzie już zupełnie inna, lecz dzisiaj w ogóle nie ma takiej dyskusji – powiedział prezydent w Ciechanowie.

-Przede wszystkim przyrost liczby zakażeń od wczoraj do dziś jest mniejszy, niż się spodziewano. Wczoraj wieczorem było ich 51, dzisiaj jest ponad 60. Ale to dużo mniej, niż myślano, że będzie w tym okresie. Więc bardzo proszę o zachowanie spokoju. Robimy wszystko, co możliwe, by zapanować nad sytuacją. Działania są tu metodycznie realizowane – dodał.

Fot. Marek Szyperski