Prokuratura nie będzie ścigać Gutowskiego

Ciechanowska Prokuratura Rejonowa odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej ucznia VI klasy Szkoły Podstawowej w Bądkowie (gm. Sońsk) przez nauczyciela tej placówki Zbigniewa Gutowskiego.

Prokuratura swą decyzję uzasadniła tym, że “… w sprawie brak jest interesu społecznego we wszczęciu postępowania karnego przez urząd prokuratorski. Opiekunowie prawni – rodzice w/w ucznia mają pełną możliwość dochodzenia swoich praw w postępowaniu prywatno – skargowym…”

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=3VUiC7edJdU’]

– Nie poczuwam się do winy – mówił dziennikarzom, tuż po zajściu Zbigniew Gutowski, będący jednocześnie przewodniczącym Rady Powiatu Ciechanowskiego. – Ucznia nie uderzyłem. Jedyne co zrobiłem, to złapałem go za rękę i powiedziałem stanowczo, żeby usiadł i przepisał notatkę od kolegi, ponieważ przez całą lekcję siedział przy czystej kartce, rozrabiał, kręcił się, wykazywał lekceważący stosunek do mnie i do przedmiotu. Chciałem od niego minimum: aby na bieżąco notował. Odmówił, żartował, a na pytanie dlaczego nie pisze, odparł: bo mi się nie chce.

Prokuraturę powiadomiła p.o. dyrektora szkoły Katarzyna Kowalska. Gutowskiego w liście otwartym wzięło w obronę prawie 200 rodziców uczniów z bądkowskiej podstawówki, w tym także