Promyk dobrze wypadł w Bydgoszczy

Trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej wywalczyli zawodnicy ciechanowskiego TKKF Promyk na Międzynarodowym Turnieju Juniorów i Juniorów Młodszych w taekwondo olimpijskim – Bydgoszcz Cup 2011.

Zawody odbyły się w dniach 13-14 maja. W turnieju wystartowało 180 zawodników i zawodniczek z Polski , Litwy oraz Bośni i Hercegowiny.

Ciechanowianie odnieśli też sukcesy w klasyfikacji indywidualnej. Wśród juniorów pierwsze miejsca wywalczyli Natalia Maksymiuk w kat. wag. 55 kg i Michał Brym w kat. wag. 48 kg, a drugie miejsce wywalczył Adrian Matuszewski w kat. wag. 68 kg .

Natalia Maksymiuk pokonała: Iwonę Zarzecką (5:0) z KS Taekyon Sierpc i Małgorzatę Moczydłowską (13:0) z UKS G-8 Bielany. Michał Brym pokonał: Michała Ostrajcha (5:0)z UKS Bursztyn Gdańsk i Andriusa Klemasa ( 7:0 ) Litwa. Adrian Matuszewski pokonał: Damiana Ryło (2:1 ) z MLKS Wikingowie Pisz i Piotra Spałka (6:2 ) z UKS Warrior Zgorzelec.

W klasyfikacji indywidualnej juniorów młodszych pierwsze miejsce wywalczył Dawid Obidziński w kat. wag. 65 kg , miejsce drugie – Martyna Szkoła w kat. wag. 44 kg, a miejsce trzecie – Karolina Dworzyńska w kat. wag. 44 kg.

Dawid Obidziński pokonał: Fabiana Grele (5:0) z UKS G-8 Bielany i Mateusza Urbaniaka (2:1) z UKS G-8 Bielany. Martyna Szkoła pokonała: Ewelinę Głowacz (11:6 ) z UKS Podhale Jordanów i swoją koleżankę klubową Karolinę Dworzyńską (2:1).

W turnieju brali też udział Damian Suwiński w kat. wag. 68 kg , Krzysztof Achciński w kat. wag. 53 kg , Radosław Walendziak w kat. wag. 41 kg, Jan Wiśniewski w kat. wag. 45 kg , Miłosz Trojanowski w kat. wag. 57 kg ,Ewelina Chmielewska w kat. wag. 44 kg i Krzysztof Dąbrowski w kat. wag. 53 kg.

Najbliższe starty zawodników Promyka to Mistrzostwa Polski Juniorów w Bornym Sulinowie i Austria Open w Insbrucku .