Przebudowa nieprędko, więc robią co mogą

Odcinek drogi powiatowej Ciechanów – Rutki Marszewice jest w fatalnym stanie. Wąski, z dziurami w jezdni i zniszczonymi jej krawędziami stanowi wielki utrapienie jeżdżących tędy kierowców.

– W ciągu ostatnich lat musiałem już wymienić cztery komplety opon – mówi jeden z okolicznych mieszkańców. – O wpływie tej bardzo złej nawierzchni na stan samochodowego zawieszenia można by książki pisać – dodaje inny.

Modernizację drogi chce przeprowadzić Starostwo Powiatowe w Ciechanowie. Podawano już nawet termin zakończenia inwestycji – lato 2023 r. Niestety, tak jak na początku były problemy z projektem przebudowy, potem z różnego rodzaju uzgodnieniami, tak teraz okazało się, że kwota za wykonanie inwestycji, jaką zaproponował zwycięzca przetargu – przewyższa fundusz, który na ten cel posiada Powiat Ciechanowski.

A póki co, Powiatowy Zarząd Dróg w Ciechanowie stara się jak może. Wczoraj jego pracownicy łatali pobocza na fragmencie ulicy Leśnej w Gąskach. – Nie na wiele to pomoże – skomentował jeden z kierowców.

red

Fot. Marek Szyperski