Przed Świętem Niepodległości zadbaj o narodowe barwy

-Należy pokazywać swój patriotyzm, przywiązanie do kraju, w którym się urodziliśmy; do kraju naszych przodków, którzy wiele krwi przelali byśmy mogli żyć wolni; byśmy mogli np. podróżować i cieszyć się wolnością.
Do podstawowych zadań przy budowie społeczeństwa obywatelskiego należy edukacja o tym, jak obchodzić się z symbolami narodowymi – o nie trzeba dbać, pielęgnować, darzyć szacunkiem. Jeśli masz czyste serce, nie możesz eksponować na maszcie poplamionej flagi – napisał na swym profilu FB ciechanowianin Paweł Malinowski, społecznik, autor projektów z Budżetu Obywatelskiego.


-W 2017 roku Stowarzyszenie Civis dwukrotnie przeprowadziło akcję „Czysty Patriotyzm”, która starała się rozbudzić w mieszkańcach Ciechanowa i okolic prawidłową postawę patriotyczną.
Uważam, że o tym trzeba przypominać ciągle i w miarę możliwości pomagać ludziom w dążeniu do mądrego i odpowiedzialnego patriotyzmu – stąd decyzja o przeprowadzeniu podobnej akcji. Musimy pamiętać o naszych przodkach, musimy myśleć o przyszłych pokoleniach – szanujmy nasze symbole, darzmy je szacunkiem na jakie zasługują – apeluje Paweł Malinowski.

A my przypominamy, że w 2017 r. w akcji “Czysty Patriotyzm wzięli udział m.in. ówczesna wiceprezydent Ciechanowa (dziś starosta ciechanowski Joanna Potocka-Rak) i ówczesny radny miejski Tomasz Podsiadlik, dając dobry przykład.