Przemyt w powiecie mławskim

– Mławscy kryminalni z referatu do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli papierosy różnych marek, bez polskich znaków skarbowych akcyzy, wartości rynkowej ponad 19 tys. zł. To już kolejna, w tym miesiącu kontrabanda, ujawniona na terenie gminy Wieczfnia Kościelna – informuje asp. sztab. Anna Pawłowska z KPP w Mławie. 

Do zdarzenia doszło 26 maja. Nielegalny towar posiadał  45-letni mieszkaniec pow. mławskiego. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, na terenie jednej z miejscowości w gm. Wieczfnia Kościelna,  kryminalni odnaleźli i zabezpieczyli papierosy różnych marek. Ich cena rynkowa to ponad 19 tys. zł. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie. 

-Zgodnie z art. 65 § 1. Kodeksu karnego skarbowego,  kto nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi wyroby akcyzowe stanowiące przedmiot czynu zabronionego (…) lub pomaga w ich zbyciu albo te wyroby akcyzowe przyjmuje lub pomaga w ich ukryciu,
podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie – informuje asp. sztab. Anna Pawłowska.

Fot. KPP Mława