Przez dziurę do sklepu, wprost w ręce policjantów

Policjanci sprawdzają, czy trzej mieszkańcy gminy Regimin mają na sumieniu więcej niż jedno włamanie do sklepów w okolicy. I czy tylko włamania?

Trzej młodzi mężczyźni (19, 30 i 31 lat) zostali przyłapani na gorącym uczynku 7 lutego w Leśniewie Dolnym, gm. Grudusk. Zatrzymali ich policjanci z posterunku w Regiminie, którzy obsługują także gminę Grudusk.

– Ok. 20.45 weszli do środka sklepu przez otwór wybity w ścianie – relacjonuje rzecznik ciechanowskiej policji nadkomisarz Leszek Goździewski. – Nic nie zdążyli ukraść, bo zaraz po wejściu do sklepu zostali zatrzymani.
Włamywacze usłyszeli już zarzuty: kradzież z włamaniem zagrożona karą od roku do 10 lat więzienia. Przyznali się do winy i zostali zwolnieni do domów. Teraz prowadzący śledztwo sprawdzają, czy mężczyźni nie mają na sumieniu podobnych włamań. A w ubiegłym roku było ich kilka na terenie gmin Regimin i Grudusk.
Trzech mężczyzn podejrzewanych jest także o inne przestępstwa: kradzieże i handel papierosami bez akcyzy – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie.

a