Przeżyli ze sobą pół wieku – uhonorował ich prezydent Rzeczypospolitej

Osiem małżeństw z gminy Regimin świętowało Złote Gody – pół wieku razem – na dobre i na złe. Z tej okazji wójt Mariola Kołakowska wręczyła im przyznane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Uroczystość rozpoczęła msza święta w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Lekowie, którą odprawił ksiądz proboszcz Wojciech Iwanowski. Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonała Małgorzata Betlińska, zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Regiminie, kierownik ciechanowskiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Anna Żebrowska pogratulowała Jubilatom, podkreślając wagę złożonej przed półwieczem przysięgi.

– Jubilatom wręczyłam odznaczenia – Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. To jedyne odznaczenie rangi państwowej nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które otrzymać można wyłącznie we dwoje – nagroda za wytrwałość w miłości i wierności złożonej 50 lat temu przysiędze. Jest to dowód uznania państwa polskiego dla trwałości związku małżeńskiego i rodziny – komentuje wójt Mariola Kołakowska. – Wszystkim Dostojnym Jubilatom serdecznie gratulujemy tak pięknego Jubileuszu, życząc jednocześnie kolejnych rocznic w zdrowiu i szczęściu oraz dalszej wytrwałości i wzajemnego zrozumienia.

Odznaczeni: Barbara i Henryk Dubiło, Irena i Leszek Pingielscy, Julianna i Tadeusz Kraśniewscy, Wanda i Wacław Kupniewscy, Jadwiga i Stanisław Cicholscy, Emilia i Stefan Łopaccy, Janina i Jan Śmigielscy, Zofia i Kazimierz Tańscy, Janina i Ryszard Szulscy.

Uroczystość uświetnił występ młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Teofila Lenartowicza w Regiminie a także Darii Piotrowskiej.

Red

Fot. FB Urząd Gminy Regimin