Przy ul. Kopernika nie czują się bezpiecznie

Policja prowadzi dochodzenie, a mieszkańcy bloku przy ul. Kopernika w Ciechanowie boją się o własne bezpieczeństwo.

Do podziemnego garażu w bloku były dwa włamania. Najpierw przestępcy włamali się do jednego z aut i zabrali znajdujące się w nim rzeczy. Wrócili po tygodniu – tym razem uszkodzili trzy auta. – W moim aucie mam uszkodzony, wgnieciony lekko dach I tylny zamek, ale w aucie sąsiadki serwis wycenił naprawę szkód na ok. 13 tys. zł, podczas gdy samochód jest wart 14 tys. zł – mówi Łukasz Tomaszewski.

– Nasze poczucie bezpieczeństwa zostało bardzo zaburzone, dzieci mają jakieś lęki, obawy same nie schodzą do piwnicy po rowery – mówi jedna z mieszkanek bloku. – Jeżeli to się teraz stało, to co się stanie później, może być coś podpalone, może być wybuch pożaru, to są samochody jest paliwo, to jest straszne zagrożenie – dodaje inny lokator.

Ciechanowska Policja prowadzi dwa postępowania przygotowawcze: jedno dotyczące kradzież artykułów motoryzacyjnych z samochodu, drugie – uszkodzenia trzech aut . Zabezpieczono ślady, przesłuchano świadków. – W danym rejonie zostanie zwiększona liczba patroli policyjnych, jak również zostanie zadaniowany dzielnicowy w tym zakresie – skomentowała podkom. Ewa Brzezińska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Mieszkańcy zgłosili blok przy Kopernika do policyjnej mapy zagrożeń.

Fot. pixabay.com