Przyjechał do sklepu z promilami w organizmie

Policjanci wciąż apelują o trzeźwość za kierownicą, kontrolują, ale ciągle nie brakuje osób, które po alkoholu wsiadają za kierownicę samochodu. – Interweniującym policjantom tłumaczą najczęściej: „bo myślałem, że się uda”, „bo czuję się dobrze”. Wczoraj wieczorem, zatrzymano kolejnego nietrzeźwego kierowcę. 43-latek miał w organizmie ponad 2,4 promila alkoholu – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. sztab. Anna Pawłowska.

– Interweniujący patrol z posterunku Policji w Szydłowie zatrzymał nietrzeźwego, kierującego volvo, na parkingu sklepu w gminie Stupsk. W rozmowie z policjantami, 43-letni mieszkaniec Mławy   oświadczył, że  pije alkohol od kilku dni. W trakcie kontroli miał w organizmie ponad 2,4 promila. Jego samochód został odholowany a zatrzymany kierowca trafił do policyjnego aresztu – relacjonuje policjantka.

Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

red