Przyłapani przez policjantów na wyrzucaniu śmieci

Wyjechali z Mławy busem z nietrzeźwym, jak się potem okazało kierowcą. Gdy wyrzucali śmieci na przyleśnej łące nakryli ich policjanci.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek (14 maja) w gminie Strzegowo. Policyjny patrol z grupy SPEED, pełniący nadzór na drodze relacji Mdzewko-Syberia zauważył zaparkowanego przy lesie mercedesa sprintera, z którego trzech mężczyzn wyrzucało śmieci. – Policjanci zatrzymali nieoznakowany radiowóz w pobliżu busa. Zajęci wyładunkiem mężczyźni, nie przerwali pracy. Dopiero, gdy mundurowi opuścili pojazd, mężczyźni zorientowali się, że wpadli na gorącym uczynku.  Zatrzymani to mieszkańcy Mławy (31,32 i 36 lat). Łąkę w pobliżu lasu potraktowali jak wysypisko śmieci, wyrzucając dużą ilość odpadów, w tym tworzywa sztuczne – relacjonuje asp. sztab. Anna Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie. – Jak się ponadto okazało, jeden z mężczyzn, 36-letni mławianin, który kierował busem był nietrzeźwy. Miał ponad 0,70 promila alkoholu w organizmie. Bus został odholowany na policyjny parking, a 36-latek  trzeźwiał w areszcie. Wczoraj (15.05) usłyszał zarzut przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Stracił prawo jazdy. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Cała trójka odpowie także za wyrzucanie śmieci na tereny polne. Sprawa zostanie skierowana z wnioskami o ukaranie do Sądu Rejonowego w Mławie. Za to wykroczenie grozi im wysoka grzywna oraz obowiązek posprzątania zaśmieconego terenu. 

red

Fot. KPP w Mławie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *