Przyłapany z narkotykami

Półtora tysiąca porcji marihuany mogło powstać z konopi indyjskich uprawianych na jednej z prywatnych posesji w Ciechanowie. Podejrzanemu o narkotykowy proceder 36-latkowi grozi do 8 lat więzienia.

– Ciechanowscy policjanci zatrzymali 36-latka, który jest podejrzany o wytworzenie znacznej ilości środków odurzających. W domu miał ponad 1,5 kg suszu marihuany oraz plantację, z której mógłby wytworzył ponad 1 500 porcji dealerskich narkotyków – informuje podkom. Ewa Brzezińska z z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie

Specjalistyczna uprawa znajdowała się na terenie jednej z prywatnych posesji na terenie miasta. W jednym z pomieszczeń domu jednorodzinnego policjanci znaleźli profesjonalny sprzęt służący do uprawy krzewów konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli 32 rośliny konopi indyjskich, ponad 1,5 kg suszu marihuany oraz sprzęt służący do produkcji.

– Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący wytwarzania środków odurzających. 36-latek złożył wyjaśnienia w tej sprawie. Za prowadzenie takiej uprawy grozi kara nawet do 8 lat więzienia. Prokurator wobec mężczyzny zastosował dozór policyjny – informuje podkom. Ewa Brzezińska.

Fot. pixabay.com