Przystanek Czechy na Kruczej

Młode pokolenie pewnie tego nie zna, ale któż z nas – starszych i w średnim wieku nie słyszał choć raz Heleny Vondrackovej, Karela Gotta czy Jrzi Korna? W ostatnią środę – stare, dobre czeskie przeboje (ale nie tylko) można było usłyszeć w ciechanowskim Domu Pomocy Społecznej Kombatant przy ul. Kruczej w Ciechanowie.

Spotkania z cyklu „Przegląd Kultury i Tradycji Poznajemy Świat” odbywają się na Kruczej już od sześciu lat. W przeszłości były to m.in. spotkania ze Szwecją, czy Grecją. Tym razem mieszkańcy DPS, delegacje z innych ośrodków, zaproszeni goście (w wśród nich m.in. starosta ciechanowski Joanna Potocka-Rak, wicestarosta Stanisław Kęsik, przewodniczący Rady Powiatu Sławomir Morawski, dyrektor ciechanowskiej Filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy Jakub Gwoździk, wicedyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych Elżbieta, Szymanik, honorowy prezes ciechanowskiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Jadwiga Paprocka) mogli poznawać kulturę i tradycje kulinarne naszych południowych sąsiadów.

Były też polskie tradycyjne melodie, w wykonaniu m.in. zespołów ludowych z Gołymina i Glinojecka. Zabawa była przednia. Zwłaszcza, że prowadził ją świetny wodzirej – Jacek Piekut.

Fot. Marek Szyperski, Starostwo Powiatowe