Radziwiłł wojewodą, Wąsik wiceministrem

Stało się tak, jak podawaliśmy wcześniej https://www.ciechtivi.pl/radziwill-wojewoda-mazowieckim/ – były minister zdrowia Konstanty Radziwiłł otrzymał dziś (poniedziałek, 25 listopada) nominację na wojewodę mazowieckiego.

Konstanty Radziwiłł zastąpił na stanowisku Zdzisława Sipierę, który został posłem z listy Prawa i Sprawiedliwości.

materiał z https://www.gov.pl/web/mswia/premier-powolal-nowych-wojewodow

Jak podają służby prasowe ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji – poseł Maciej Wąsik (wybrany w okręgu nr 16, płocko-ciechanowskim, został dzisiaj mianowany sekretarzem stanu w ministerstwie spraw wewnętrznych i administracji.

“Maciej Wąsik dotychczas pełnił funkcję sekretarza stanu w KPRM. Nadal będzie pełnił funkcję sekretarza Kolegium do spraw Służb Specjalnych’ – czytamy na stronie ministerstwa. – “Maciej Wąsik urodził się 16 października 1969 r. w Warszawie. Jest absolwentem Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Poseł na Sejm VIII kadencji. W ostatnich wyborach parlamentarnych ponownie wybrany do Sejmu z okręgu płocko-ciechanowskiego.  Urzędnik państwowy i samorządowy. Współtwórca Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W latach 2006-2009 pełnił funkcję zastępcy Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Był radnym m.st. Warszawy oraz radnym do sejmiku mazowieckiego”.

Funkcję wiceministra stracił natomiast Jarosław Zieliński.

fot. MSWiA/Nominację odbiera Konstanty Radziwiłł