Rafał Romanowski wrócił do ministerstwa rolnictwa i rozwoju wsi

– Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk wręczył dziś akt powołania na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi panu Rafałowi Romanowskiemu – poinformowało dzisiaj (czwartek, 4 listopada) ministerstwo.

Rafał Romanowski pełnił już tę funkcję w latach: 2007 i 2015. Nowy podsekretarz stanu pochodzi z Szulmierza (gm. Regimin, pow. ciechanowski). Ma 43 lata, jest absolwentem Wyższej Szkoły Humanistycznej/Akademii Humanistycznej w Pułtusku (kierunek dzienikarstwo i public relations oraz marketing i reklama). Mieszka w Makowie Mazowieckim. Ostatnio był pełnomocnikiem ministra aktywów państwowych ds. rolno-spożywczych. Jest radnym Sejmiku Województwa Mazowieckiego (klub PiS).

– Mówi się, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, a co dopiero trzy. Tylko, że ta rzeka nigdy nie jest taka sama, nie ta woda, nie ten nurt. Inaczej było w 2007, inaczej w 2015, a inaczej w 2021. Nie mogłem odmówić Wicepremierowi polskiego rządu, mojego rządu, konstytucyjnemu ministrowi rolnictwa i rozwoju wsi Henrykowi Kowalczykowi. Sprawy rolnictwa, sprawy polskiej wsi cały czas były i są mi bardzo bliskie. Myślę, że przez wiele lat swojej pracy udało mi się udowodnić, że sprawy Ojczyzny są dla mnie bardzo ważne. I dlatego po raz trzeci wchodzę do tej samej rzeki i podjąłem się obowiązków podsekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. “To jest moja matka, ta ziemia! To jest moja matka, ta Ojczyzna! To są moi bracia i siostry!” Brzmi patetycznie, ale to są słowa Świętego Jana Pawła II, i będą dla mnie drogowskazem. W myśl tej dewizy nie będą szczędzić sił w pracy na rzecz Ojczyzny i tym samym nie zawieść też zaufania Pana Premiera. Wiem również, że mogę liczyć na jego wsparcie – skomentował nominację na FB Rafał Romanowski.

red

Fot. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi