Rekordowe wsparcie dla szkół zawodowych w subregionie ciechanowskim

– Staże i praktyki zawodowe, a także nowocześnie wyposażone pracownie i atrakcyjne zajęcia lekcyjne – to wszystko jeszcze w tym roku czeka uczniów 159 mazowieckich szkół zawodowych, w tym 23 z subregionu ciechanowskiego. Właśnie ruszył projekt „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego” realizowany przez samorząd województwa mazowieckiego przy udziale Agencji Rozwoju Mazowsza SA. Jego wartość to ok. 120 mln zł, z czego blisko 108 mln zł to środki unijne z RPO WM 2014-2020. Do szkół zawodowych z powiatów: ciechanowskiego, mławskiego, płońskiego, pułtuskiego i żuromińskiego trafi w sumie ponad 23 mln zł – informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego.

W miniony piątek odpowiednie umowy z marszałkiem województwa mazowieckiego Adamem Struzikiem podpisali starostowie: ciechanowski Sławomir Morawski, mławski Włodzimierz Wojnarowski i płoński – Andrzej Stolpa.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=I–Rh-kpXMs[/embedyt]

W przypadku powiatu ciechanowskiego kwota dofinansowania to 5 mln 457 tys. 507 zł i 40 gr. W czterech podlegających Starostwu Powiatowemu zespołach szkół z projektu skorzysta 740 stażystów.