Relikwie św. Faustyny w ciechanowskiej parafii pw. św. Tekli

Do ciechanowskiej parafii pw. św. Tekli trafią relikwie św. siostry Faustyny Kowalskiej. Informację o tym parafia podała na swym profilu na portalu społecznościowym.

– W minionym tygodniu otrzymaliśmy informacje od Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia z Krakowa ze przyznano naszej Parafii relikwie św. siostry Faustyny Kowalskiej. Obecność świętych we wspólnocie to wielki dar. Choć proces przygotowania do przekazania ich ma właściwe sobie procedury m.in. przez duchowe przygotowanie całej parafii, św. siostra Faustyna będzie z nami szybciej niż się tego spodziewamy – czytamy na profilu parafii.

„Apostołka Bożego Miłosierdzia, Sekretarka Jezusa Miłosiernego, Prorok naszych czasów, wielki Mistyk, Mistrzyni życia duchowego – to tytuły, które najczęściej pojawiają się przy imieniu św. Siostry Faustyny Kowalskiej ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia. Należy do grona najbardziej znanych i lubianych świętych oraz największych mistyków w historii Kościoła” – czytamy na https://www.sanktuarium.faustyna.pl/biografia/ – „Zasadniczym zadaniem Siostry Faustyny było przekazanie Kościołowi i światu orędzia Miłosierdzia, które jest przypomnieniem biblijnej prawdy o miłości miłosiernej Boga do każdego człowieka, wezwaniem do zawierzenia Mu swego życia i czynnej miłości wobec bliźnich. Jezus nie tylko ukazał jej głębię swego miłosierdzia, ale także przekazał nowe formy kultu: obraz z podpisem Jezu, ufam Tobie, święto Miłosierdzia, Koronkę do Miłosierdzia Bożego i modlitwę w chwili Jego konania na krzyżu, zwaną Godziną Miłosierdzia. Do każdej z nich, a także do głoszenia orędzia Miłosierdzia przywiązał wielkie obietnice pod warunkiem troski o postawę zaufania Bogu, czyli pełnienia Jego woli, oraz świadczenia miłosierdzia bliźnim”

Więcej na https://www.sanktuarium.faustyna.pl/biografia/

Fot. sanktuarium.faustyna.pl