Rewolucja w ciechanowskiej Radzie Miasta

Koniec z sesjami rozpoczynającymi się o 9. rano – zdecydował przewodniczący Rady Mariusz Stawicki. Od marca miejscy rajcy będą rozpoczynali obrady o 16.

Przewodniczący poinformował o swej decyzji na dzisiejszej (czwartek, 23 lutego) sesji. Podjął ją po konsultacji z szefami komisji Rady i szefami klubów radnych. – Od dłuższego czasu taka koncepcja chodziła mi po głowie – oznajmił w rozmowie z ciechtivi.pl Mariusz Stawicki.

Na dzisiejszej sesji radni nadali nazwy nowym ulicom. Św. Franciszkowi przybyło dwoje świętych “do towarzystwa”

Przewodniczący mówi, że zmiana godziny rozpoczęcia obrad Rady Miasta  wyeliminuje m.in. zarzuty o jednoczesne pobieranie przez radnych pensji i diet, a także kłopoty niektórych rajców w ich firmach i instytucjach. Mariusz Stawicki przyznaje, że zmiana godziny oznacza utrudnienia dla tych miejskich urzędników, którzy biorą udział w sesjach. – Ale to tylko raz w miesiącu – dodaje.

Na lutowej sesji Rady Miasta rajcy uchwalili (jednogłośnie) przystąpienie do aktualizacji Strategii Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Ciechanowa i miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Łydynia”. Zgodzili się też na sprzedaż na przetargu nieruchomości położonej przy ul. Rzeczkowskiej 2 oraz kontynuowanie projektu systemowego „Szansa na lepsze jutro” realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Mamy też nowe nazwy ulic:  na osiedlu Aleksandrówka do dotychczas już istniejących ulic świętych: Franciszka, Anny i Marka radni „dorzucili” dziś dwoje kolejnych „niebieskich” patronów: św. Marię Magdalenę i św. Floriana.

Warto też przypomnieć, że w centrum Ciechanowa znajdują się także skwer św. Piotra – patrona miasta, a dawny Rynek od kilku lat nosi imię Jana Pawła II. W mieście są także ulice: Augustiańska, św. Maksymiliana Marii Kolbego, biskupa Ignacego Krasickiego, księdza Piotra Ściegiennego (d. Kościelna).

msz