Rodzinna Niedziela w klimacie folkowo-karnawałowym

Nowy Rok 2020 Muzeum Romantyzmu w Opinogórze zaczęło
„z przytupem. 19 stycznia najmłodsi bywalcy Muzeum wzięli udział w organizowanym specjalnie dla nich balu karnawałowym.

Na tym wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym dzieci razem z rodzicami i opiekunami mieli sposobność udziału w warsztatach inspirowanych folklorem polskim. Wykonali filcowe kamizelki ozdobione motywami ludowymi. Podobnie jak działo się to w epoce romantyzmu, która inspiracje czerpała z ludowych obrzędów tak i my tego dnia poruszaliśmy się po magicznej krainie tradycji.

Po warsztatach przyodziani w wielobarwne kamizelki wszyscy podążyli na bal, który odbył się w nowoczesnych przestrzeniach Oranżeriiobiekcie znajdującym się w Zespole Pałacowo-Parkowym Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

Początek balu uświetnił występ Ludowego Zespołu Artystycznego „Mały Ciechanów”. Na deskach sceny Oranżerii zaprezentowali Suitę Śląską. Uczestnicy brali udział w szeregu zabaw przygotowanych na tą okoliczność. Sięgnęliśmy do ludowych harców: Derkacz, Miotlarz, Wiedźma. Wszystkie propozycje przypadły młodszym uczestnikom do gustu.

Na końcu naszych wspólnych pląsów razem z naszym gościem – Ludowym Zespołem Artystycznym „Mały Ciechanów” odtańczyliśmy Poloneza.

Już za nami „Bal z przytupem”. Słowami ciężko opisać atmosferę, muzykę, a przede wszystkim radość naszych małych gości. Pragniemy podziękować Ludowemu Zespołowi Artystycznemu „Mały Ciechanów” i Pani Ricie Tarczyńskiej za uświetnienie tegorocznego balu.Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i zaszczycą nas swą obecnością w przyszłym roku.

Na kolejną Rodzinną Niedzielę zapraszamy 16 lutego.

Magdalena Wojciechowska/ Fot. Muzeum Romantyzmu