Rodzinna Niedziela w Muzeum Romantyzmu

Najbliższe spotkanie z cyklu Rodzinnych Niedziel w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze już 17 marca. Muzeum zaprasza wszystkich najmłodszych swych sympatyków do wspólnej edukacji i zabawy w pięknym, inspirującym otoczeniu zabytkowego Zespołu Pałacowo – Parkowego w Opinogórze.


Motywem przewodnim spotkania będą inspiracje folklorem w romantyzmie, które można odnaleźć zarówno w literaturze, muzyce, czy sztuce epoki.
W ramach spotkania: Teatr Złoty Dukat przedstawi spektakl dla dzieci pt. „Z Malowanej Skrzyni”, w którym aktorzy w barwnych strojach krakowskich opowiedzą i zatańczą baśń opartą na motywach ludowych. Spektakl o godzinie 15:00 w Sali Koncertowej Oranżerii w Opinogórze.


-Rozwinięciem spotkania będą warsztaty kreatywne pt. „Folkowy-Album-Na-Sztukę”, podczas których uczestnicy wykonają dziecięcy album do Ważnych Dziecięcych Spostrzeżeń dotyczących malarstwa i nie tylko. Przyjrzymy się dokładnie wybranym dziełom sztuki w kolekcji Muzeum Romantyzmu w Opinogórze i nadamy im piękną, inspirowaną folklorem, oprawę. Warsztaty dla dzieci młodszych (3-6 lat) o godzinie 14:00, a dla dzieci starszych (7-14 lat) o godzinie 16:30. Zapisy możliwe pod numerem telefonu: tel. 23 671 70 25 – informuje Beata Woźniak z Muzeum Romantyzmu.