Rodzinny Festiwal Sportowy

To było ciechanowskie święto sportu, a przede wszystkim biegania. W sobotę 25 czerwca odbył się II Rodzinny Festiwal Sportowy pod patronatem prezydenta miasta Krzysztofa Kosińskiego.

Impreza rozpoczęła się Otwartą Paradą Sportową.

Potem na zamkowych błoniach trwał wielogodzinny festyn sportowy m.in. z turniejami siatkówki plażowej, piłki nożnej, szachów i wieloma innymi atrakcjami. Zwieńczeniem dnia było Ciechanowskie Święto Biegania, czyli półmaraton, biegi na 5 i 1o km, zawody nordic walking.

W półmaratonie zwyciężył Paweł Tymiński z Mińska Mazowieckiego. Drugie miejsce zajął Janusz Kacperski z Runners Team Ciechanów, a trzecie – Marcin Komorowski (Proboszczewice) z Klubu Biegacza im. Piotra Sękowskiego z Płońska. Na 29 . miejscu (na 214 zawodników, którzy bieg ukończyli) uplasował się leśniczy z Szulmierza Ireneusz Jałoza – 16. na mecie tegorocznego marcowego Maratonu Bajkalskiego.

W biegu na 10 km najlepszy okazał się Daniel Karwowski z KB im. Piotra Sękowskiego w Płońsku, drugi był Arkadiusz Narojczyk (Maków Mazowiecki) – KS Maków Biega, z trzeci – Michał Szpigiel (Ojrzeń) – KB TKKF Promyk Ciechanów.

Warto odnotować, że na 12 miejscu dobiegł do mety były radny miejski z Ciechanowa Lech Komenda. 17. miejsce zajął dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. Stanisława Płoskiego w Ciechanowie Sławomir Kubiński, 31. – dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ciechanowie Jerzy Omieciński, 32. radny Miasta Ciechanów Robert Adamiak, a 51. – startujący z numerem 1 – prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.